Milan Knob
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Stránky věnované záhadám a tajemnu

 
 

Velký kruh vědomí: Týdenní retrospektiva po zveřejnění Prvního klíče

Vytvořeno 16.04.2012 17:08:03 | Poslední změna 16.04.2012 19:53:59
Matrice informace.

Všichni, a to bez výjimky, máme dar naslouchat Intuici, naslouchat a vstřebávat Informace. Podotýkám, že opravdu každý jednotlivec má tento dar, který je po dlouhá léta či dokonce staletí v lidech potlačován.

Nyní nastává doba, kdy už nebude třeba hledat poznání a pravdu při nespočetném množství líbivých a zavádějících akcí pořádaných jednotlivci či školami v podobě kurzů, seminářů a já nevím čeho ještě… Každý začne přinejmenším rozeznávat, co je pro jeho vývoj potřebné.

Začne hodnotit ty informace, které jsou pro něj důležité a začne vnímat především sám sebe. Bude se v nekonečném toku informací umět rozhodnout a rozlišovat, které informace jsou pro něj podstatné a nepodstatné, či dokonce, které jsou tzv. podprahové, s jejichž pomocí bohužel mnozí rádoby esoterici velice rádi vytvářejí na „svých“ informacích závislost vlastních žáků a klientů.

To je jistě odsouzeníhodné, ale to teď řešit nechci, neboť hodnotit mohu jen a jen pro sebe, ale ne soudit. Soudit by měl každý jednotlivec sám sebe, zda je opravdu zodpovědný či nezodpovědný.

Naše společenství má před sebou nelehký úkol – pokusit se probudit dary, kterými, jak už jsem psal, disponujeme každý, aby byly pochopeny do nejmenšího detailu.

Klíčů k otevření daných dispozic je celkem čtvero a jeden Univerzální Klíč k pochopení celistvosti utváření, tzn. otevření pochopení Celku jako takového!

Je jen na škodu věci, že se lidé stydí a obávají přiznat své vlastní chyby a omyly. Bojí se toho, že budou vystaveni posměchu okolí a bude se na ně poukazovat.

Ano, to je ta chvíle, kdy člověk buď podlehne nebo se hrdě postaví za to své, i když to mnohdy bolí a chtě nechtě přináší určitou oběť a vědomé opouštění toho, co pro nás mnohdy bylo v životě základním pilířem, včetně ztráty některých přátel a kamarádů.

Avšak při novém pohledu na svět si uvědomíme, že nám vstupují do cesty nové zkušenosti, nové pohledy na dění okolo nás, přicházejí noví přátelé a noví spolupracovníci, a vše se mění, protože i my sami jsme jiní…

A jak už jsem podotkl v nahrávce, takoví jací budeme uvnitř, takový bude i celek

Luděk Krátký, signatář Velkého kruhu vědomí, kartář, mág a hermetik
 
Prohlášení o Cookies