Milan Knob
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Stránky věnované záhadám a tajemnu

 
 

Festival záhad a tajemna 2011.

Vytvořeno 16.06.2011 17:27:24 | Poslední změna 17.06.2011 19:57:10
   Na letošní rok jsme přichystali v Chotěboři stejně jako v minulém roce setkání příznivců a zájemců o tajemno všeho druhu, ale také o esoteriku, léčitelství a vše s tím spojené. Na začátku roku to vypadalo na klasická dvě setkání. První na začátku léta o záhadách a druhé na začátku podzimu o léčitelství, ale vše bylo nakonec jinak. Byli jsme požádáni šéfredaktorem krásného esoterického časopisu Ve hvězdách panem Romanem Zahrádkou, zda by nebylo ožno ve středisku GEOFOND uspořádat ještě jedno setkání, které by bylo ve znamení tohoto časopisu. A tak jsme se rychle domluvili a dali dohromady tedy setkání tři.
  Jako první byl tradiční Festival záhad tajemna, který připadl na poslední květnový víkend. Už od minulého roku jsem pomalu dával dohromady jména přednášejících na tomto setkání a čím více se termín blížil, tím více se mi zaplňovala mozaika programu. A jelikož jsme slíbili, že v krátkém čase uspořádáme setkání další, tak jsem musel ještě nějakou část svého času věnovat shánění přednášjících na toto druhé setkání, ale kupodivu vše šlo náramně hladce a směřovalo to do zdárného konce.
  A pak již přišel dlouho očekávaný Festival záhad a tajemna. Měl jsem vše již pohromadě a mohli jsme začít.
  V pátek 27. května se začali sjíždět účastníci tohoto Festivalu a že jich bylo hodně. Po páteční večeři byla na programu pouze jedna přednáška a to mého kamaráda Honzy Pavlíka z Olomouce, který si připravil povídání na téma: Člověk jako energoinformační struktura.
  Sobotní program 28. května zahájil svým povídáním na téma: Chvění a tušení nové doby známý český režisér filmových dokumentů Igor Chaun. Na tuto přednášku se sál naplnil do posledního místečka a všichni návštěvníci hltali doslova každé Igorovou slůvko se zatajeným dechem a v sále bylo ticho, že by člověk slyšel spadnout i jehlu na zem.
  Ještě před obědem byla naplánovaná přednáška mojí kamarádky léčitelky Ivanky Mukové a Léčení ve staré Atlantidě, ale díky nedorozumění nakonec Ivanka nedorazila, ale my jsme si přece jen poradili a jako záskok vystoupil náš známý záhadolog, cestovatel a spisovatel Ivan Mackerle, který odprezentoval svojí novou knížku Návrat nejistý, kterou doplnil krátkým, desetiminutovým videem, který je součástí této velice zajímavé publikace.
  Po obědě následoval jeden z vrcholů tohoto festivalu a to byla přednáška zahraničního hosta pan Roberta Bernatowicze z Polska, který je vedoucím známé polské záhadologické společnosti NAUTILUS a věnoval se vyprávění o záhadách v Polsku. Svojí přednášku doplnil velice zajímavými záběry a fotografiemi UFO na území Polska a jeho dvouhodinová přednáška sklidila obrovský úspěch.
  Po panu Bernatowiczovi nastoupil před posluchače další přednášející, kterým byl člen české Exopolitiky Václav Urban a seznámil přítomné s Mimozemskými technologiemi. Po večeři byla na programu ještě jedna přednáška a tou bylo povídání Jiřího Kulta o záhadologii ve Francii a nejen tam. Jirka je členem prestižní francouzské ufologické organizace a jeho vyprávění bylo velice poutavé a zajímavé.
  V neděli, ale čekal na účastníky festivalu opravdový vrchol, protože od rána běžel v sále dokument režiséra Viliama Poltikoviče o herci, mystikovi a čarodějovi Jaroslavu Duškovi s názvem Když promluví kámen a po tomto promítání měla následovat beseda jak s Viliamem Poltikovičem, tak i právě s Jardou Duškem. Oba nakonec mezi nás dorazili a opět k prasknutí naplněný sál mohl sledovat dvouhodinový vodopád slov, moudra a legrace v podání tohoto našeho velmi úspěšného herce a esoterika, kterého málomluvný Viliam Poltikovič neměl možnost nijak přerušit a tak sám Jarda se snažil dávat Viliamovi prostor k rozpovídání se, ale bylo to naprosto zbytečné, protože jak jsem psal Viliam je málomluvný a tak se s Jardou náramně doplňují.
  Co říci závěrem? Festival záhad a tajemna se vydařil po všech stránkách, během tří dnů nabitých přednáškami jej navštívila spousta lidí a věřím, že příští ročník bude opět takový ne-li lepší.
Za K.N.O.B. Milan Knob Chotěboř

Fottografie z tohoto setkání si můžete prohlédnout zde
 
Prohlášení o Cookies