Milan Knob
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Stránky věnované záhadám a tajemnu

 
 

Festival záhad a tajemna Chotěboř 2010.

Vytvořeno 06.06.2010 06:35:37 | Poslední změna 08.06.2010 17:46:39
Festival záhad a tajemna.

Ve dnech 27.5 - 30.5. 2010 se uskutečnilo v Chotěboři v areálu Geofond již desáté jubilejní setkání příznivců záhad a tajemna z celé naší vlasti. Dokonce k nám dorazila menší skupinka ze Slovenska v čele s Miroslavem Karlíkem z UFO klubu Trnava a Waldemarem Urminskym z Asociace UFO badatelů Slovenské republiky. Také nechyběl stálý účastník našich setkání pan Evžen Kulič z Melbourne v Austrálii.

  Během čtyř dnů, po které náš festival probíhal si mohli účastníci vyslechnout přednášky známých osobností našeho záhadologického světa včetně dvou režisérů Čt pánů Igora Chauna a Viliama Poltikoviče, kteří vyprávěli o zážitcích ze svých cest po Jižní Americe. Vilda Poltikovič ještě navíc promítl dokument o starých kulturách Mexika.

  Mezi dalšími přednášejícími tradičně vynikal Ivan Mackerle se svojí přednáškou a dokumentem z Amazonie, kam vyrazil na sklonku loňského roku s přáteli pátrat po stopách plukovníka Fawcetta. Jako další se nám po letech v Chotěboři představil spisovatel Otomar Dvořák jeden ze spoluautorů krásné trilogie Utajené dějiny Čech. S meridiány Země seznámil přítomné Ing. Josef Schrötter, s možným výkladem vzniku obilných piktogramů informoval léčitel a psychotronik Miroslav Musil z Jihlavy. Jan Pavlík hovořil o alchymii a kameni mudrců. Zvláštní místo bylo věnováno skupině z české Exopolitiky, kdy její vedoucí Karel Rašín seznámil přítomné s tím, oč se vlastně jedná, v další přednášce zase informoval o Projektu ALFA, který se zabývá únosy do UFO na našem území. Jeho manželka Dana společně s Václavem Urbanem pohovořili o zajímavostech ze života jednoho z nejznámější UFO kontaktérů Billyho Meiera ze Švýcarska. Místo nedorazivšího Arnošta Vašíčka narychlo zaskočil Marin Dobrev, který poutavě vyprávěl o chiromantii (vykládání z rukou). Závěr festivalu obstarali Doc. Ivo Chudáček, který se zaobíral tajemstvím Strašidelného domu ve Strašicích, který v nedávné době vzrušil naší veřejnost a na závěr tradičně pohovořil Martin Křížek, který pokračoval se svojí několikalogií o čase.

  Závěrem bych chtěl poděkovat všem přednášejícím za jejich příspěvky do programu festivalu a účastníkům za účast a skvělou pohodu a již nyní se těším na setkání příští, které proběhne opět ve středisku Geofond ve dnech 17. - 19.9. 2010 a bude věnováno převážně ezoterice a léčitelství.

Milan Knob (Klub Nezávislých Občanů - Badatelů)

Zde si můžete přečíst reakci ze Slovenska na naše setkání:zde

 
 
Prohlášení o Cookies